Yazı Detayı
28 Kasım 2018 - Çarşamba 08:56 Bu yazı 1945 kez okundu
 
Dost acı söyler
Faruk Kadri DÜNDAR (ACI-YORUM)
Faruk Kadri DÜNDAR (ACI-YORUM)
 
 

Saygıdeğer okuyucularım, Cumhuriyet tarihimizin, hatta yakın tarihimizin en güçlü yetkileri ile donatılmış olan başkanımız, kabinesi ve meclisi, (milleti, memleketi ve düzeni darmadağın eden

STOKçulardan, vurgun adına fiyatları şişiren ZAMCIlara kadar, milletin sırtından trilyonlar vuran

TOPTANCIdan bozuk ve hileli mal satan BAKKAL ve PAZARCIYA KADAR, siyasi kıyameti getirmeye çalışan TALEBElerden, terörist sevici AKADEMİSYENLERE kadar, millî gelirimizin bacasız fabrikaları olan TURİSTlerimizi kazıklayan, dolandıran ve ülkenin büyük bir gelirine darbe vuran her türlü ESNAF ve kurumlardan, TAKSİcilere kadar, devlete YANLIŞ veya EKSİK bilgi veren şahıs ve kurumlardan, milleti dolandıran MÜTEAHHİT ve acımasız FAİZcilere kadar, milleti kamplara bölüp düşman hale getiren sıyası siyasi partilerden, bilumum STK ve VAKIFlara kadar, anayasa yemini ettiği halde, ülkenin bekasını tehlikeye atan vekillerden, makasını şahsi çıkarları uğruna kullanan BELEDİYE BAŞKANLARından, her türlü vurguna çanak tutan MECLİS ÜYELERİNE kadar bütün DEVLET ve MİLLET düşmanlarını kapsayacak şekilde) neden TERÖR ve DESTEKÇİLERİ adı altında terörü ve yandaşlarını yeniden tarif eden bir yasayı bütün detayları ile acilen çıkarmaz anlamıyorum.

O zaman bu kadar güçlü MECLİS ve bu çok yetkilerle donatılmış BAŞKAN niye?

Bu kafayla tam 40 yıldır, milletin trilyonlarını beyhude harcayarak boğuşup hala netice alamadığınız bu acımasız, yedi düvelin gayri meşru çocuğu terörün girdabından ülkeyi asla çıkaramazsınız.  Üstelik bu gidişle BAŞKANLIK makamını, KABİNEyi, MECLİSi, adalet tetirbesinde (çıkmaz sokağında) sıkışan ve karar veremeyen SAVCI ve HAKİMleri, ölümüne çarpışan KOLLUK KUVVETLERİMİZİ bu çaresizliklerden, şaibe ve zanlardan kıyamete kadar kurtaramaz, kancık batının tenkitlerinden koruyamazsınız. Suç hep hırsızda, arsız ve imansız teröriste mi? Ona her türlü kapı ve pencereleri açık tutan bizde suç yok mu?

Aklın yolu birdir ve bütün akıllar tek ve aynı yolu gösterir. Önce tedbir, Yani NET YASA ve KESİN CEZA.

Islah edilmemiş, içeriye giren kör bıçak giren bir suçluyu, keskin bir ustura veya jilet olarak dışarı salan cezaevleri ve insan psikolojisinden ve sosyolojisinden bihaber elemanlar ise bu yangının bambaşka, çok düşünülecek ve hatta utanılacak bir yüzü.

Bir vatandaş olarak UYARIYORUM. Ey başkan, ey kabine ve ey meclis, bu tedbirleri en kısa zamanda almaz, bu kanunları hayata mahalli seçimlerden önce geçirmezseniz, bu sabrı tükenmiş millet, sizi önce 31 Mart ateşinde yakar, bu yenilgi ile kıyamet misali peşinden gelecek mecbur bir erken seçimde sizi çok akıllıca ayıklayıverir. Buna göre davranın, BU MİLLET DEMEDİ demeyin sonra.

Bu kulak ve akıl yırtan hakikati göremeyenlere gönderiyorum bir ACI / YORUM ve bu tehlikeyi unutarak rey vereceklere de inanın yürekten ACIYORUM...

 
Etiketler: Dost, acı, söyler,
Yorumlar
Haber Yazılımı