Yazı Detayı
07 Ağustos 2019 - Çarşamba 09:34 Bu yazı 662 kez okundu
 
Eğitim Sisteminde tatil düzenlemeleri
İZZET TOPRAK
damgagazete@gmail.com
 
 

Bilindiği üzere yeni eğitim-öğretim yılında okullara yeni tatil günleri eklendiği haberleri ortalıkta gezmektedir. Hal böyle iken öğretmenlere yeni tatiller geldiği, öğretmenlerin yeni tatiller yapacağı, aslı astarı olmayan içeriği bilinmeden konuşmalar yapılmaktadır.

Yeni yapılan tatil düzenlemeleri ile öğretmenlerin yılın başında yapmış oldukları seminer dönemini yıl içerisine alınmış, dönem başında yapılan seminer toplantıları ve eğitimlerinin dönem içerisinde görüleceği kararlaştırılmıştır.

Bu durum öğretmenler için yeni bir tatil planı değil öğrenciler için bir tatil planı olmuştur. Eğitim sistemi yap-boz tahtasını dönmüş halde iken sistemde daha fazla neyi değiştirebiliriz kaygısı içerisine giren değerli milli eğitim bakanlığı bu sefer de tatillerde değişikliklere gidilmesi yönünde kararlar almıştır.

Sistem tartışmaları süre dursun yeni tatillerin öğrencilere ve öğretmenlere ne gibi faydalar sağlayacağını ancak zaman gösterecektir. Sürekli öğrenci ve öğretmenlere yeni düzenlemeler getiren değerli bakanlık çalışanlarımız yeni getirdikleri sistemleri yatık oldu metoduyla öğrenci ve öğretmenlere dayatmakta böyle bir durumdan olumlu sonuçlar bekleme çabası içine girmişlerdir.

Yeni getirilen sistemler ve yönetmelikler öğrenci ve öğretmenlere ne gibi faydalar sağlar nasıl  sonuçlar doğurur bunu zaman gösterecektir tabi ki.

Ama bizim temennimiz her ne yapılırsa yapılsın sonunda zarar görülecek eğitim sistemine, öğrencilere ve öğretmenlere zarar verecek sonucu kestirilemeyen sistemlerin dayatılmaması yönündedir.

   Sonuç olarak geleceğimiz olan gençlerimiz ve çocuklarımızı ilgilendiren hele hele bir ülkenin eğitim sistemini ilgilendiren düzenlemeler yapılırken çok çok düşünülmeli, yapılan düzenlemelerin geleceğimizi direk etkileyeceği unutulmamalıdır…

 
Etiketler: , , , , , , Eğitim, Sisteminde, tatil, düzenlemeleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı