Yazı Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 09:31 Bu yazı 599 kez okundu
 
Gerçek olan
Mustafa AĞASLAN
damgam
 
 

Goethe'nin “En ümitsiz kölelik kendini özgür sandığındır” sözü nasıl da örtüşüyor bu gerçekle! İnsanlık tarihinde “efendi köle” ilişkisi, tabanca ile mermi ilişkisi gibidir, birbirini anlamlı kılar. Tüm dünyadaki ve ülkemizdeki oligarşik mantar yapıların mayası budur!

Çözümde tek çare şudur “ne zaman köleler baş kaldırır” ne efendi kalır ne köle / ne tabanca işe yarar ne mermi ama bir türlü bu toplumsal hipnozun sonu alınamamış, tüm organize olmuş azınlıklara , organize olmamış yığınlara hükmetmiş ve kandıkları sandıklarından etkili olmuştur. Bugünde değişen bir şey yoktur.

Özellikle Müslüman coğrafya ve yaşadığımız toplumda egemenler, “düşünenlerin inançlarını sorgulamakla” işe başlamakta! Oysa “düşünce adamının inancını sorgularsanız, onun ürettiğini yok sayarsınız”. Zira inana onun düşüncesi lazım inancı kendine. Buradan hareketle dini kullanarak hayatlarını yaşayanların sayısı arttıkça “din ile beraber, dini yaşayanlar da” ölümcüldür.

Toplumu cennet vadi ve cehennem korkusu ile kandırıp köle üretenlerin “kurumsal organizasyonlarla” cenneti yaşadıklarını görmek (fark edenler için) en büyük ıstırap.

Ne demeli? Yaftalanma pahasına doğruları haykırma basiretine vesile olsun.

 
Etiketler: Gerçek, olan,
Yorumlar
Haber Yazılımı