Yazı Detayı
12 Ocak 2020 - Pazar 11:21
 
Hangisine inanalım ABD'ye mi? Yoksa İran'a mı?
İbrahim KARAKUŞ
 
 

 Yoksa bu bir tiyatro oyunu mu? Yoksa, İran yönetimi ile ABD yönetimi arasında perde arkasında Süleymani'nin gelecek önünü kesmek için mi öldürüldü.

Soru işareti vardır. İran'ın, Irak'taki boşaltılmış iki üssü füzelerle vurup zafiyetin olmaması. Düğümlenmiş bağırsak açıklamaların yapılması, bence tavşana kaç tazı tut hesabıdır. İkincisi her iki saldırının IRAK toprağı seçilmesi manidardır. İran'ın, hava savunma sistemi ile yanlışlıkla Ukrayna’ya ait hava yolcu uçağını vurarak İran toprağında düşürmesi yolcuların tamamı ölmesi .Amerika'nın hava gücüne bir darbe ve KORKU vermiştir.Amerika'ya verilen mesajda bombardıman uçakları,F-35’lerin dahi düşürecek güce sahibiz.

Ancak, İran Generali Süleymani'nin Irak toprağında ABD tarafından füze ile öldürülmesi, İran'ın Irak toprağında boşaltılmış iki ABD üssünün füzeleriyle vurması tek bir ABD çalışanı ve askerinin ölmemesi. Anlaşılan odur ki İran ile ABD arasında perde arkasında Irak toprağı üzerinde bir paylaşım sağlandığı kanaatine varılmıştır. Oyun kime Sünni Arapların üzerinde oynanan bir oyundur.Bu oyunu alenen görülüyor.Tıpkı Yemen’de, Libya'da ve Suriye'de mazlum Sünni ve Türkmenlerin üzerinde oynandığı gibi.

 
Etiketler: Hangisine, inanalım, ABD'ye, mi?, Yoksa, İran'a, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı