Yazı Detayı
06 Mayıs 2020 - Çarşamba 13:30 Bu yazı 31 kez okundu
 
Küresel kriz
Şerif ÇELİKAY
damgam
 
 

Küresel kriz , küresel salgın gibi olgu ve algılar , herşeyin kötüye gittiğine bahane ederek bir devleti ayakta tutmaya çalışmak , bir sahilin kumlarına seni seviyorum demek kadar ömürsüz olabilir . Bahaneleri mantığa bürünür bir şekille takdim etmek , ardı arkası kesilmeyen deliklere yama yetiştirememektir . Ecdadımızın destanlarıyla böbürlenmek elbette ki göğüs kabartan bir durum ancak onlara ve onların bıraktıklarına hakkıyla sahip sahip çıkmak hem esesta hem de usülde perçimlemek ve perçimlenmek değil midir !

Sosyal hukuk devleti normları , eğitimde fırsat eşitliği , sağlıkta level , ekonomide gelir dağılımı ve bir çok şeyin neresinde ? Teoride sihirli bir değnek ,  pratikte acziyetin resmidir bu toplumun gidişatı ...

Korona virüsünün ilk olarak bizde tezahür ettiğini düşündüğümde kafamda canlanan görüntüyü saniyede geçiyorum .

Kâbe-i muazzama etil alkol ile dezenfekte edilirken , din işleri yüksek kurulu , gariban emeklinin alacağı bir promosyon'unun harama yakın olduğunun ifadesini kullanıyor . Buna gülelim mi ağlayalım mı !

Allah'ını seven devletini de sever , devletini seven halkının refahına çalışır değil mi ?

Devletin bekâsına canımız feda ancak devleti yıpratmaya çalışanların da canına okumak milletimizin boynuna bir vefadır ! Yangına körükle giden , bu kriz dönemini bir fırsata çevirmeye çalışan devlet düşmanı kim varsa Allah bütün azametiyle lânet etsin ona ya da onlara ...

Başta siyasilerin bütün emellerinden vazgeçerek partiler ve ideolojiler üstü bir vatanseverlik sergileyip olağanüstü toplanmaları , devlet ve milletin sosyo-ekonomik kaygılarını minimize etmeye çalışmaları konusunda naçar bir sesle sesleniyorum !

Rabbim kimseyi devletten yoksun bırakmasın .

 
Etiketler: Küresel, kriz,
Yorumlar
Haber Yazılımı