Yazı Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 10:54 Bu yazı 289 kez okundu
 
Yaşamak direnmek değil diriltmektir
Şerif ÇELİKAY
damgam
 
 

 

Yaşamak direnmek değil dirilmektir! Yaşamı direnmeye zorlayan unsurlar , lokal dokunuşlarla insanlara ölüm yerine sıtmaya razı tutma eğilimini , insanların cehâletlerine borçludurlar . Bilginin bu derece önem arz etmesi bu durumu daha da açıklayıcı bir hâle getirdigi aşikardır .

Emperyallerin, insan halkasının en zayıf zincirini hedef almaya çalışmaları, insanda güçlü bir tarafın kalmadığını gösteriyor ki aynı girdaba herkesin çekilmesi bunun göstergesidir. Sınıf'sallık kavramının, her dönemde işlevselliğini günümüze kadar taşıması, tanrının kimseye gücünden fazlasını yüklemeyiz buyruğunu nesh etmiş durumda!

Sizce de yaşamanın ezoterik ( bilinmeyen ) bir yani var mı sahi! Neden gizlem dedim? Çünkü bu kavramla insanların beş duyu organı ile idrak edemediği şeylerin ruhban'lara ya da büyücü denilen şarlatan'lara bir pazar yeri açıyor! Hem de ihracatta her bilgiyi beşe katlayacak şekilde. Çünkü bu işin ithalini yapan yâda yapanların genelinin rehabilit'e edilmemesi durumunun tezahür'ünden kaynaklı olduğunu ve asla bunu bilemiyor olacaklarının gerçeğidir.

Sadelik, bir yorum yada açıklanacak bir alan oluşturmaz! Çünkü şeffaftır...

Hayat Standartları’nın giderek kötüye gitmesi, büyüleyici sözlerin arkasında güzel bir yaşamın hayalleri yatmakta olan kitlelerin, bizleri de beraberinde pazarlarda satış malzemesi yapmaktan geri kalan bir yeri yok sanıyorum! Bizler korunamayız! Çünkü yok olacak kadar yok uz! Bu ülkede herhangi bir eleştiri konusu olduğunda, yetkililerin Avrupa'da bile böyle bir şey yok demeleri , insan aklıyla alay etmekten başka ne olabilir ! Çünkü senin Avrupa standartlarına benzeyen hangi platformun var ki komik bir mukayese'ye düşecek kadar cehaletle boğuşuyor ve boğuşurken batıyorsun!

Gerek içte gerekse dışta sürdürülebilir bir politikanızın olması, bizim hayatımızı tümüyle etkilediği için yaşamı direnmeye zorlamak yerine diriltmeye çalışın bence...

 
Etiketler: Yaşamak, direnmek, değil, diriltmektir,
Yorumlar
Haber Yazılımı