Kırıkçı, davasını makamdan üstün gördü
Haber
08 Şubat 2021 - Pazartesi 16:45
 
Kırıkçı, davasını makamdan üstün gördü
Kardeşinin isminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Parti İl Başkanı olarak açıklanmasının ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
ÖZEL HABER Haberi
Kırıkçı, davasını makamdan üstün gördü

Geçtiğimiz günlerde yapılacak olan kongrede aday olmayacağını açıklayan Bahattin Yıldız’ın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından il başkanı olarak Abdurrahman Kırıkçı ismi açıklanmıştı. Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı olacak olan Abdurahman Kırıkçı’ın ağabeyi olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, örnek bir duruş sergileyerek görevinden affını istediğini duyurdu.  Mahmut Kırkçı affının sebebini de il başkanı olacak kardeşine olan kan bağından kaynaklandığını ifade etti. 

Kırıkçı’dan örnek duruş
 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mahmut Kırıkçı, il başkanı olacak olan kardeşi ile olan kan bağı nedeniyle sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "AK davamızın kutlu yolculuğunda 2023 vizyonu ve yepyeni bir aşkla ve heyecanla yapılacak il kongresinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İl Başkanlığı görevinin kardeşim Abdurrahman Kırıkçı'ya tevdi edilmesi nedeniyle sosyolojik dengeler adına feragatin bize düştüğü mülhazasıyla 22 aydır yürüttüğüm Genel Sekreterlik görevinden affımı istedim. Bu göreve atanmama vesile olan ve şu ana kadar omuz omuza çalıştığımız Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor hepsinden ayrı ayrı helallik diliyorum" Dedi.  Genel sekreter Kırıkçı’nın bu davranışı “Davasını makamdan üstün gördü” olarak yorumlandı. 

Beyazgül’den teşekkür
Genel Sekreter Kırıkçı’nın görevinden affını istemesinin ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, konu ilgili açıklamada bulunarak yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Konu ile ilgili sosyal medya üzerinden açıklamada bulunan Beyazgül, “Şehrimiz için Belediyemizin her kademesinde görev alan Genel Sekreterimiz Mahmut Kırıkçı; AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı adayımıza olan ailevi yakınlığından dolayı görevinden ayrılma kararı almıştır. Bugüne kadar vermiş olduğu hizmetler için kendilerine çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı