Şanlıurfa, Kırıkçıyı Damga’dan öğrendi
Haber
08 Şubat 2021 - Pazartesi 10:06
 
Şanlıurfa, Kırıkçıyı Damga’dan öğrendi
Damga gazetesi olarak AK Parti İl Başkanı adaylığı için yaptığımız haberde duyurduğumuz Abdurrahman Kırıkçı ismi AK Parti tarafından da onaylandı.
ÖZEL HABER Haberi
Şanlıurfa, Kırıkçıyı Damga’dan öğrendi

17 Şubat'ta yapılacak olan kongre öncesi AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız aday olmayacağını açıklarken bu gelişmenin ardından yeni İl Başkanının kim olacağı Şanlıurfa'da en çok merak edilen konular arasına girdi. Son 1 hafta içerisinde Şanlıurfalı vatandaşların gündemini meşgul eden bu konudaki soru işareti AK Parti Genel Merkezi’nin Şanlıurfa İl Başkanlığına aday olanlar arasından seçilen 5 ismin İstanbul'a çağrılmasının ardından giderildi. AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı için ismi geçen Ali Delioğlu, Mustafa Yavuz, İbrahim Halil Kızılelma, Bekir Kan ve Abdurrahman Kırıkçı’yı İstanbul’a davet ederek toplantı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, uzun süren istişare toplantısının ardından Şanlıurfa'nın yeni İl Başkanının Abdurrahman Kırıkçı olacağını duyurdu.

 

Abdurrahman Kırıkçı Kimdir?

Abdurrahman Kırıkçı 1971 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Hem sivil toplum alanında hem siyasi alanda görev ve aktiviteleri ile bilinmektedir. Yaklaşık 5 yıldır Suriye insani yardım platformunun koordinatör üyesi olarak çalışmalara katkı sunmaktadır. Bununla beraber Bölge Tabiat Varlıkları Koruma Kurul üyesi olarak da uzun bir süre görev yapan Kırıkçı, mühendislik ve ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Çevre mühendisi olan Kırıkçı'nın "çevre" ve "şehir" üzerine kapsamlı bir tez çalışması da bulunmaktadır. Lise yıllarından bu yana sivil toplum ve siyaset içerisinde yer almıştır. Üniversite yıllarında da öğrenci temsilcisi olarak çeşitli panel ve etkinliklere katılmıştır. Evli ve dört çocuk babası olan Kırıkçı, orta derecede İngilizce, Arapça bilmektedir.

 

 

abdurrahman kırıkçı ile ilgili görsel sonucu

 

Biz duyurmuştuk!

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız “AK Parti il başkanı belli oldu!” haberiyle kamuoyuna aktardığımız Abdurrahman Kırıkçı ismi 22 saat sonra AK Parti cephesinden de duyuruldu. En hızlı haberi en doğru şekilde okuyucusuna ulaştırmaya çalışan Damga gazetesi olarak İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir önderliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısının öncesinde böyle bir toplantının gerçekleştirileceğini duyurmuş ve ibrenin Abdurrahman Kırıkçı’dan yana olduğunu okuyucularımıza aktarmıştık. Geçtiğimiz Perşembe günü yaptığımız haberin 22 saat sonrasında da AK Parti tarafından Abdurrahman Kırıkçı ismi netleştiği açıklandı. AK Parti’nin İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantı öncesi 04 Şubat 2021 Perşembe günü saat 23:05’te yaptığımız “Ak Parti il başkanı belli oldu! İşte o isim” başlıklı haberin detayları ise şöyleydi,

 

 

 

Ak Parti il başkanı belli oldu! İşte o isim

17 Şubat'ta yapılacak olan il kongresi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

Ak Parti Şanlıurfa il başkanı Bahattin Yıldız'ın aday olmayacağını açıklamasının ardından kısa süre içinde yapılacak olan il kongresinde gözler il başkanlığı için genel merkez tarafından açıklanacak isme çevrilmişti. Genel merkez tarafından yapılan incelemeler ve Milletvekillerinin istişaresi sonucunda İstanbul'a adaylar içinden Abdurrahman Kırıkçı, Mustafa Yavuz, İbrahim Halil Kızılelma, Bekir Kan ve Ali Delioğlu çağrılmıştı. Adaylar arasında en şanslı kişinin Abdurrahman Kırıkçı olduğu öğrenildi. Yapılacak olan kongrede il başkanı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cuma günü Abdurrahman Kırıkçı'nın ismini açıklaması bekleniyor. Sürpriz olması durumunda da Mustafa Yavuz ismi alternatif olarak bekleniyor.

 

Ak Parti il başkanı belli oldu!

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı