Sokağa çıkma yasağında şaşırtan kuyruk!
Haber
09 Mayıs 2021 - Pazar 22:36
 
Sokağa çıkma yasağında şaşırtan kuyruk!
Şanlıurfa’da ihtiyaç sahibi vatandaşlar sosyal yardımdan faydalanabilmek için yüzlerce metre kuyruk oluşturdu.
ÖZEL HABER Haberi
Sokağa çıkma yasağında şaşırtan kuyruk!

Koronavirüs salgını nedeniyle kabine tarafından ülke genelinde ‘tam kapanma’ kararı alındı. Salgının önüne geçmek ve yavaşlatmak için 29 Nisan’da başlayan ve 17 Mayıs’ta sona erecek sokağa çıkma yasağına rağmen PTT’ye yatan emekli maaşları, işsizlik maaşlarını çekmek isteyen vatandaşlar bugün PTT önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Tam kapanma uygulamasına rağmen yüzlerce metre uzunluğundaki kuyruğu görenler ise şaşkınlık yaşadı.

PTT önlerinde sabahın erken saatlerinde başlayan yoğunlukta vatandaşlar, saatlerce oluşan kuyrukta bekledi. Kuyrukta yer yer tartışmalar yaşanırken polis sosyal mesafeye uymayanları uyararak bir tartışmanın daha yaşanmaması için PTT şubesi önünde bekledi. Kuyrukta bekleyen vatandaşlar ise çalışan personel sayısının çoğaltılmasını istedi.

Sokağa çıkma yasağında dışarı çıkmak zorunda kaldıklarını belirten bazı vatandaşlarda “Paralarımızın adresimize teslim edileceği yolunda mesajlar atıldı. Ancak, ne zaman geleceği belli değil. Bizim de şu an paraya ihtiyacımız var” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı