Sosyal mesafesiz patates izdihamı
Haber
18 Nisan 2021 - Pazar 20:56
 
Sosyal mesafesiz patates izdihamı
Urfa'nın merkez Eyyubiye ilçesindeki patates dağıtımında yer yer izdiham yaşanırken bazı vatandaşların yere düşen patatesleri toplamaya çalıştığı dikkatlerden kaçmadı.
ÖZEL HABER Haberi
Sosyal mesafesiz patates izdihamı

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından çiftçiden alımı yapılan patates ve soğanlar ihtiyaç sahibi ailelere ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Eyyubiye ilçesinde bir kamyondan dağıtılan patates çuvalları izdihama neden olurken birkaç kilo patates almak isteyen vatandaşlar, sağlıklarını hiçe sayarak kamyonun önünde toplandı.

Şanlıurfa Valiliği de Eyyubiye ilçesinde patates dağıtımında izdiham yaşandığı görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması sonrası yazılı açıklama yapıp ilgili personel hakkında işlem başlatıldığını duyurdu.

İzdiham görüntüleri sonrası ise Valilik'ten açıklama geldi.

Açıklama şöyle;

"İlçemize şimdiye kadar gelen yüzlerce ton ürün, 12 bin aileye evlerinde teslim edilerek sorunsuz bir şekilde dağıtılmıştır. Olay günü de vakfımız personelince teslim alınan dört tır malzemenin üçü yine problemsiz bir şekilde dağıtımı gerçekleştirilmiş, kalan son tırdaki malzeme de kapıda teslim dağıtımı yapılmak üzere pikaplara yüklenirken, bir anda oluşan kalabalık nedeniyle dağıtım programı tam olarak uygulanamamış ve söz konusu istenmeyen görüntüler oluşmuştur. Konu ile ilgili görevli personel hakkında gerekli inceleme başlatılmış olup, gelen yardımların, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine teslimi şeklinde dağıtımı, büyük bir özen ve dikkatle devam edecektir."

Öte yandan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada çiftçinin elinde kalan patates ve soğanları hibe olarak dağıtacaklarını açıklamış ve “1 milyon 200 bin ton patates ve 300 bin ton soğanı devlet olarak alalım ve hibe olarak vatandaşlara dağıtalım” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı