Toroğlu, “Helal olsun Serdar Tatlı”
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 12:25
 
Toroğlu, “Helal olsun Serdar Tatlı”
Fotomaç köşe yazarı usta yorumcu Erman Toroğlu, Şanlıurfalı MHK Başkanı Serdar Tatlı için, “Helal sana, Serdar Tatlı. Bu radikal kararlara devam et. Korkaklar 10 defa, cesurlar 1 defa ölür.” Dedi.
SPOR Haberi
Toroğlu, “Helal olsun Serdar Tatlı”

Eski Hakem, futbolcu şimdilerde futbol yorumculuğu yapan Erman Toroğlu, Şanlıurfalı Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı’nın son dönemdeki kararlarını köşe yazısına taşıdı. Toroğlu, “Helal sana, Serdar Tatlı. Bu radikal kararlara devam et. Korkaklar 10 defa, cesurlar 1 defa ölür. Pub'larda dolaşanlar benim gibi kabzımalları da Serdar Tatlı gibi gardiyanları da küçük gördüler. Serdar Tatlı geçtiğimiz hafta Halil Umut Meler'i Beşiktaş maçına vererek 10 numara iş yaptı.” Dedi.

 

"Tatlı, Organizelere çomak sokuyor"

Süper Lig’de geçen hafta oynanan Kasımpaşa-Beşiktaş karşılaşmasına Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’ın açıklamalarının ardından Merkez Hakem Kurulu tarafından hakem olarak Halil Umut Meler atanmış ve usta yorumcu Erman Toroğlu maç öncesi Serdar Tatlı’nın bu ataması hakkında ilginç yorumlarda bulunmuştu. Toroğlu, “Baba-oğul hakemlerin hepsi torpille geldi ve organize oldular, Serdar Tatlı'yı istemiyorlar çünkü bu organizelere çomak sokuyor” ifadelerini kullanmıştı.

 

“İnsanların ne okudukları, ne iş yaptıkları önemli değil, ne yaptıkları önemli”

Bugünkü köşe yazısında Serdar Tatlı’yı konu alan Toroğlu, kendi mesleğinin kabzımal olduğunu Serdar Tatlı’nın da gardiyan olduğunu fakat İnsanların ne okudukları, ne iş yaptıkları önemli değil, ne yaptıkları önemli dedi. Toroğlu yazısında; “Bütün eğitimimi Ankara'da gördüm. Kavaklıdere İlkokulu, Mimar Kemal İlkokulu, ortaokulu, Atatürk Lisesi sonra da akademi, kamu yönetimi mezunu oldum. Yani dilekçe verseydim vali olabilirdim. Ama hayat bu, lise ve üniversite yıllarında futbolculuk yaptım, sonra da hakemlik ve 20 yıl kabzımallık. Soruyorlardı bana "Meslek olarak ne yapıyorsun" diye. "Kabzımalım" deyince "Estağfurullah abi" diyenler çok oldu. Ama bunu diyenler kabzımalın sözcük manasını bilmiyorlardı. Bilmedikleri gibi araştırma gereğini de duymuyordu bu zavallılar. İnsanlar her mesleği yapabilirler. Her meslek onurludur. Mesela Serdar Tatlı'nın önceleri yaptığı gardiyanlık gibi. Çok zor bir meslek. Herkesin yapabileceği bir meslek değil. Her türlü tehlikesi var. Ama baba parası ile okuyup, Ankara'da, İstanbul'da, İzmir'de pub'lara gidip hayatın ne olduğunu bilmeyenler kabzımalları da küçük gördüler, gardiyanları da. İnsanların ne okudukları, ne iş yaptıkları önemli değil, ne yaptıkları önemli.”

 

“Geçen hafta öyle bir karar aldı ki 10 numara”

Buyurun hakem camiası diyorsunuz, ticaret yapan, hayatında hakemlik yapmamış Ufuk Özerten, hakemlik yapmamış Zekeriya Alp, yine hakemlik yapmamış futbolcu Halim Çorbalı... Hepsi de geldiler Merkez Hakem Komitesi'nin başına geçtiler. Hepsi de dürüst insanlardı. Şimdi de Serdar Tatlı bu işi yapıyor. Neymiş efendim? Adam geçmişte gardiyanlık yapmış. FIFA hakemi de değilmiş. Helal olsun. Serdar Tatlı ile çay içmişliğim yok ama ben sahada ne yaptığına bakardım. Güvenilir bir tipti. Ben insanın yaptığı işe bakarım. Geçen hafta öyle bir karar aldı ki 10 numara. Sergen Yalçın'ın "Bir daha Beşiktaş maçına vermeyin" dediği hakemi "Al sana" dedi verdi.

 

“Helal olsun Serdar Tatlı”

Özellikle takımlar bu işi yaparlarsa, Serdar Tatlı o hakemi yine verecek. Ama parantez açalım, hakem maçı doğru yönetmiş olacak. Hakem maçın içine etmişse o hakemi bir daha ertesi hafta aynı takımın maçına veremezsin. Helal olsun Serdar Tatlı. Radikal bir karar aldın. Aynen devam et. İnsanlar hayatta 1 defa ölürler, 10 defa. değil. Buraya son bir not daha düşmem lazım. Tahsil cehaleti alır, eşeklik baki kalır. Anlayan anlar. Not: Yıl 1982... MHK Başkanı Mustafa Çakar, Ahmet'in babası. Trabzonspor-Beşiktaş maçına Talat Tokat'ı görevlendiriyor. Beşiktaş yense şampiyon olacak. Olamıyor. 1 hafta sonra bu sefer Eskişehirspor- Beşiktaş maçı, Mustafa Çakar yine Talat Tokat'ı görevlendiriyor. Eskişehir yenerse kümede kalacak, Beşiktaş yenerse şampiyon olacak. Maç yarıda kalıyor, olaylar çıkıyor ve Beşiktaş şampiyon oluyor. Yıl 1989... MHK Başkanı Özcan Gürkaynak. Bir Trabzon maçına Ahmet Çakar'ı gönderiyor. Trabzon kanadı "Bir daha bu hakemi verme" diyorlar. Ertesi hafta Özcan Gürkaynak yine Ahmet Çakar'ı Trabzon maçına görevlendiriyor. Yani geçmişte bu örneğe benzer iki örnek var. Ama hiçbirisi bu seferki kadar etkili olmadı. Bunun için o zamanki şartlarla şimdiki şartlara da bakmak lazım.         

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı