Ziya Selçuk: Yüz yüze sınavlar ertelenebilir
Haber
22 Nisan 2021 - Perşembe 13:00
 
Ziya Selçuk: Yüz yüze sınavlar ertelenebilir
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı bir canlı yayında, koronavirüs salgını nedeniyle yürürlüğe sokulan yeni tedbirlere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak lise öğrencilerin sınavlarına ilişkin açıklama yaptı.
ÖZEL HABER Haberi
Ziya Selçuk: Yüz yüze sınavlar ertelenebilir

Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında 3 Mayıs’tan itibaren yapılması planlanan yüz yüze sınavların salgının durumuna göre ertelenebileceğini söyledi. Türkiye'nin eğitim sisteminin ciddi zarar görmesiyle ilgili bir durumun söz konusu olduğunu belirten Selçuk, şöyle konuştu:

"Ben 'Her şeyi boş verin.' diyerek hoş görülmekten yana mı olmalıyım? Salgın var, olağanüstü bir durum var, bir, iki, üç sınav değil, bir sınav olsun bakış açısındayım. Tamamen boş verdiğimizde, canlı dersler kapandığında ya da sınavlar olmadığında çocukların yüzde 90 civarı her şeyi bırakıyor. Çocuğun eğer ortam zorlamasa veya şartlar yönlendirmese çalışıp çalışmadığını nasıl tahayyül edersiniz. Genellikle mecburi ortam olursa, ödev beklentisi, sınav beklentisi olursa hazırlanma olasılığı yükselir. Eğer hiçbir şey olmazsa, hiçbir şey olmaz."

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı