Şerif ÇELİKAY Güzel bir insan olmanın sırrı
Yazı Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 12:39
 
Güzel bir insan olmanın sırrı
Şerif ÇELİKAY
damgam
 
 

Güzel bir insan olmanın sırrını buldum ! Sanal âleme iyi şeyler yaz patlasın gitsin . İki kelimeyi bir araya getiremeyenler , edebi yada felsefi sözler , dini paçavra gibi kullananlar ise ayet , hadis ve benzeri menkıbeleri neşretmekle huzur buluyor .

Günümüz insanlarını , pratiği can vermiş teorik insanlar diye nitelemek yerinde olur bence . Düşünce ve eylem kavramlarını bulamaç gibi kullananlar , düşüncenin eylemsizlik hâlini iyilik , iyiliğin ise düşüncede besili kalması durumundan gayet memnunlar . Çünkü sadece konuşmak , para pulu gerektirmediğini bildikleri gibi belli bir bilgi birikiminin olması gerektiğini de asla bilemeyeceklerdir .

İnsanın özü , şartlar ve imkânlar oluştuğunda meydana çıkar . İmkansızlar sadece konuşur , imkanı olanlar ise gerçek kimliklerini gizlemeden yaşarlar yada gizlemeyi beceremezler ! Buradaki her iki karekteri de eleştirmeye imkan sunan yine işin özüdür .

Bence insan neyse o olmalı ! Farklı maskelerle yaşamak her âdinin işi değil tabiki ancak yine ve yeniden durup düşünmek gerekir

 
Etiketler: Güzel, bir, insan, olmanın, sırrı,
Yorumlar
Haber Yazılımı